Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Internetowe serwisy z muzyką

Internetowe serwisy z muzyką

Muzyka koi duszę, potrafi uspokoić nawet najbardziej zdenerwowanego człowieka, oczywiście pod warunkiem że jest spokojna. Oczywiście są też utwory muzyczne które potrafią bardzo pobudzić. Im żywszy jest dany kawałek, tym bardziej pobudza. Od wieków poprzez muzykę ludzie wyrażają swoje emocje, takie jak radość, smutek a nawet miłość. Było już tak w plemionach pierwotnych, jest i po dzień dzisiejszy. Są różne rodzaje muzyki – klasyczna, metal, hip-hop, rock, disco-polo. Różni ludzie lubią różną muzykę, jednak ciężko jest spotkać człowieka, który by się zdeklarował, że muzyki nie słucha w ogóle.

Jak kiedyś słuchano muzyki?

Wieki temu jedyną możliwością słuchania muzyki były koncerty na żywo, nie istniał bowiem żaden nośnik na który można by nagrać kawałek muzyczny. W ubiegłym wieku pojawiły się gramofony oraz płyty winylowe. Następnie pojawiała się moda na kasety magnetofonowe oraz płyty cd. Wraz z postępem technologicznym większość utworów przeniesiono do chmury internetowej i teraz wystarczy odpalić komputer czy telefon aby posłucha ulubionej muzyki. Należy pamiętać jednak, że korzystanie z nielegalnych źródeł może się wiązać z dotkliwymi konsekwencjami prawnymi. Na całe szczęście istnieją serwisy streamingowe dzięki którym można słuchać muzyki przez internet całkowicie legalnie.

Serwis streamingowy – ile to kosztuje?

Większość popularnych serwisów streamingowych w swojej podstawowej wersji jest bezpłatne. Mogą z nich korzystać do woli wszyscy zalogowaniu użytkownicy. Pewną niedogodnością mogą być częste reklamy czy ograniczona ilość przeskakiwania utworów muzycznych. Jeżeli ktoś chce korzystać z takiego serwisu bez żadnych ograniczeń, to powinien sobie wykupić stosowny abonament. Koszt takiego abonamentu kształtuje się w granicach kilkudziesięciu złotych za miesiąc. Niektóre sieci komórkowe mają podpisane umowy z serwisami streamingowymi i ich klienci mogą z takich serwisów korzystać za darmo, w ramach wykupionego abonamentu komórkowego.

Dlaczego jest to korzystne rozwiązanie?

Takie serwisu są korzystne z kilku względów. Przede wszystkim dlatego, że pozwalają słuchać ulubionej muzyki w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. W podróż nie trzeba już ze sobą zabierać kilku płyt – wystarczy telefon komórkowy. Nie trzeba też śledzić stacji radiowych z nadzieją że prowadzący program puści nasz ulubiony kawałek. Jeżeli jedna muzyka się znudzi, to zawsze można przełączyć na innego wykonawcę. Jest to na prawdę bardzo wygodne rozwiązanie dla osób w każdym wieku.