Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Przejdź na responsywną stronę mocy

Przejdź na responsywną stronę mocy

Jeśli twoja strona, blog, forum dyskusyjne lub sklep internetowy nie korzysta z responsywnego szablonu, najwyższy czas to zmienić. Obecnie urządzenia mobilne zdają się szybko wypierać tradycyjne komputery stacjonarne, a nawet laptopy. Nawet najbardziej dopracowany graficznie szablon, który jest zainstalowany na naszej witrynie, jeśli nie jest responsywny (nie dopasowuje się optymalnie do rozdzielczości i wielkości ekranu), nadaje się do wymiany. Mało tego, witryny, które nie są responsywne i nie mają widoku mobilnego lądują na dużo niższych pozycjach w wynikach wyszukiwania. Oznacza to mniej wejść na naszą stronę, mniej nowych użytkowników, mniej czytelników, mniej klientów. To chyba najbardziej przemawiający argument za jak najszybszym wdrożeniem zmian.

 

Sama zmiana szablonu strony lub bloga może okazać się wręcz banalna. W przypadku blogów opartych na popularnych silnikach np. WordPress lub założonych na platformach do blogowania typu blogspot, czy tumblr, wystarczy kilka kliknięć i nawet za darmo możemy włączyć sobie szablon, który będzie w pełni responsywny. W przypadku, gdy nasza strona lub sklep internetowy został zaprojektowany i wykonany na indywidualne zamówienie, zmiana wyglądu może być nieco bardziej czasochłonna i skomplikowana. W takiej sytuacji lepiej zwrócić się do firmy, która odpowiednio zmodyfikuje pliki stylu lub wykona zupełnie nowy projekt szablonu. Po wprowadzonych zmianach nasza strona będzie wyglądała równie dobrze na ekranie smartfona, jak i na kilkudziesięciocalowym telewizorze HD.

Strony www Bydgoszcz

Poprawa statystyk odwiedzalności witryny będzie już tylko kwestią czasu. Warto też mieć na uwadze, że responsywność w dużym stopniu poprawia dostępność naszej witryny. Docenią to na przykład użytkownicy z niepełnosprawnością wzrokową. Pamiętajmy też, że korzystając z responsywnego motywu podnosimy naszą wiarygodność w oczach użytkowników i potencjalnych klientów. Lepiej zatem nie zwlekać i już dziś postawić na responsywność. Mobilna wersja strony to w dzisiejszych czasach obowiązek i konieczność.