Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Konsultacje dietetyczne przez internet

Konsultacje dietetyczne przez internet

Nadwaga to problem, który coraz częściej jest spotykany na ulicach polskich miast. Borykają się z nim już nie tylko dorośli ale też dzieci i to coraz młodsze. Powodów by zadbać o szczupłą sylwetkę jest kilka – można je podzielić na te natury medycznej jak i stricte estetycznej. Utrzymywanie prawidłowej masy ciała to doskonała profilaktyka wielu groźnych chorób. Osoby szczupłe znacznie rzadziej zmagają się z cukrzycą, chorobami serca czy miażdżycą, zdecydowanie rzadziej mają także problemy ze stawami. Ponadto, zgrabna sylwetka to o wiele lepsze samopoczucie, a także większa pewność siebie, która ułatwia nie tylko zawieranie nowych znajomości lecz również zdobycie wymarzonej pracy.

Odchudzanie – kiedy będzie efektywne?

Chcąc skutecznie schudnąć trzeba spełnić kilka warunków. Pierwszy z nich to odpowiednia motywacja i samozaparcie, bo utrata zbędnych kilogramów to proces długofalowy. Jeżeli ktoś ma kilkanaście kilogramów nadwagi, to nie może łudzić się, że trwale zrzuci je w miesiąc. Konieczna jest całkowita zmiana stylu życia. Zbilansowana dieta oraz codzienna aktywność fizyczna muszą wejść w trwały nawyk. Nie mogą to być ani głodówki ani ciężkie treningi siłowe. Zarówno sposób odżywiania jak i intensywność i rodzaj wysiłku muszą być dopasowane do możliwości konkretnej osoby. Cały proces powinien być przeprowadzany pod nadzorem specjalistów. Współczesne technologie umożliwiają współpracę ze specjalistami bez konieczności wychodzenia z domu, także w tym przypadku nawet brak czasu na wizyty w gabinetach lekarskich przestaje być wymówką do zmiany sposoby życia.

Konsultacje ze specjalistami przez internet

Dietetyk online to w dzisiejszych czasach prawdziwe błogosławieństwo dla osób zabieganych, które cierpią na brak czasu. Taka forma kontaktu z dietetykiem umożliwi dokładną analizę obecnej sytuacji klienta, jak również pozwoli na zaplanowanie długoterminowej diety. Konsultacje odbywają się w dogodnym czasie, a stały monitoring postępów pozwala na wprowadzanie zmian jadłospisie jeżeli tylko zajdzie taka konieczność. Zbilansowana dieta dostosowana do zapotrzebowania energetycznego danej osoby plus ćwiczenia fizyczne w umiarkowanym zakresie to najlepszy przepis na zgrabną sylwetkę i doskonałe samopoczucie. Istotne jest jednak to, aby dokładnie trzymać się zaleceń dietetyka. Drobne grzeszki żywieniowe mogą popsuć cały efekt i ciężką pracę. Dlatego trzeba też zadbać o odpowiednią motywację i doping bliskich osób, które będą wspierały na trudnej drodze do szczupłej sylwetki.