Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Pisanie, czyli wyzwanie

Pisanie, czyli wyzwanie

Jeżeli od dawna marzysz o tym, żeby pisać, ale nie wiesz, o czym, i dla kogo, najlepiej zacząć robić to dla siebie. Własna akceptacja swoich tekstów jest najważniejsza. Potem człowiek robi się coraz bardziej odważny i chce więcej. Właściwie pisanie jest wyzwaniem, które przypomina wspinaczkę wysokogórską. Należy się do niej dobrze przygotować. Jednocześnie jednak trzeba pamiętać, że po drodze i tak spotkają nas sytuacje nieoczekiwane, na które nauczymy się reagować. Nasz umysł sam w sobie jest zagadką i zmienia tory myślenia. W trakcie pisania może to być zaletą lub wadą. Od nas zależy, do jakiego stopnia pozwolimy swojemu myśleniu wkraczać na boczne ścieżki. Najlepiej, gdy otworzymy się na nowość przed pisaniem.

Słowo i galerie

Później w trakcie pracy pozostajemy już tylko wsłuchani we własną intuicję dotyczącą modyfikacji tekstu. Oczywiście sama sprzedaż utworu również stanowi pewne wyzwanie. Pojawienie się w Internecie naszego tekstu oraz możliwe reakcje internautów sprawiają, że zastanawiamy się, czy sobie poradzimy. Martwimy się często, czy znajdziemy nabywców naszej twórczości. Jednak, jeżeli mamy w sobie chęć pisania i lubimy, gdy coś dzieje się w naszym życiu zawodowym – powinniśmy spróbować. Zaczynając od najprostszych form, małymi krokami można dojść do całkiem zadowalających rezultatów. Widzimy bowiem, że nasz język się wzbogacił. Więcej pomysłów przychodzi nam do głowy, a w dodatku piszemy szybciej. Najistotniejsze jest to, aby wyrobić u siebie nawyk poprawnego wyrażania myśli – zarówno jeśli chodzi o treść, jak i formę
– już na samym początku pracy. W ten sposób wyeliminujemy prawdopodobieństwo przeoczenia błędów przy ponownym sprawdzeniu. Nic nie jest tak przytłaczające, jak odnajdywanie kolejnych fragmentów do poprawy. Lepiej zająć się kosmetyką niż spędzać długie chwile nad ponownym redagowaniem tekstu. Krótkie utwory są prostsze do napisania i sprawdzenia, jednak nie popadajmy w rutynę i przykładajmy się do mniejszych objętościowo prac z takim samym zapałem, jak do tych dłuższych, pracochłonnych. Istnieje przecież piękne przysłowie – praktyka czyni mistrza.