Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Jak sprawić, by nauka programu Excel była zabawą

Jak sprawić, by nauka programu Excel była zabawą

Aby nauczyć się czegoś nowego, trzeba się dobrze bawić i angażować. Dzieci uczą się wielu rzeczy, grając w gry, więc dlaczego nie spróbować czegoś podobnego z dziećmi i nie bawić się, ucząc je programu Excel.

Excel jest uważany za jeden z najbardziej znanych arkuszy kalkulacyjnych. Nie jest to zaskakujące, ponieważ jest on tak popularny wśród uczniów i nauczycieli. Ludzie używają Excela w życiu codziennym, od bankowości po edukację itd.

Jeśli uczysz swoje dzieci tego arkusza kalkulacyjnego i nie sprawia Ci to żadnej przyjemności, to znaczy, że robisz to źle. Podstawowym celem nauczania czegokolwiek jest sprawienie, by było to dla ucznia zabawą. Dlatego warto zastanowić się, jak sprawić, by nauka programu Excel była dla dzieci zabawą.

Kilka ćwiczeń w Excelu do wykorzystania w nauczaniu:

Tworzenie wykresu

Jeśli chcesz, aby nauka była interesująca dla Twojego dziecka, możesz poprosić je o stworzenie wykresu. Jeśli uczysz tego arkusza kalkulacyjnego dzieci z różnych grup wiekowych, możesz poprosić je o narysowanie wykresów.

Aby uczynić to zadanie jeszcze bardziej interesującym, możesz nauczyć je o danych i różnych typach wykresów.

Formuła obliczeniowa

Najłatwiejszą rzeczą jest poproszenie uczniów o obliczenie wzoru. Dzieciom spodoba się to, ponieważ uwielbiają się bawić. Trzeba im tylko wyjaśnić, że jest to przykład funkcji, a wzór to nic innego jak funkcja.

Następnie można je nauczyć różnych funkcji i wyjaśnić im różne sposoby obliczeń.

Tworzenie tabeli

Można też pokazać uczniom, jak utworzyć tabelę, prosząc ich o wybranie określonej kolumny i dodanie do niej liczb.

Będzie to najpopularniejszy arkusz kalkulacyjny wśród dzieci, a one go pokochają.

Wnioski:

Oto kilka ćwiczeń w Excelu, które pomogą Ci uczynić naukę bardziej interesującą dla Twojego dziecka. Jeśli nauczanie nie sprawia Ci frajdy, czas to przemyśleć i sprawdzić, czy w Twoim procesie nauczania nie ma jakiegoś błędu.