Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Kup bilety na koncerty przez internet!

Kup bilety na koncerty przez internet!

Obecnie niemal każdy ma dostęp do internetu, czy to przez telefon czy przez komputer. Albo w domu albo w pracy. Postęp technologiczny dotarł nawet pod wiejskie strzechy. Nic więc dziwnego, że to właśnie przez internet załatwia się coraz więcej spraw. Zakupy spożywcze, rezerwacja wakacji, umówienie hydraulika – już to nikogo nie dziwi. Co jeszcze można zrobić przez internet?

Bilety na wydarzenia muzyczna

Obecnie w każdym większym mieście jest miejsce, w którym organizowane są koncerty. W Katowicach jest to Spodek, w Krakowie Tauron Arena, Warszawa ma swój Stadion Narodowy. Na koncerty gwiazd zarówno krajowego jak i światowego formatu zjeżdżają się fani z całej Polski. Trudno sobie wyobrazić, aby mieli oni przyjeżdżać kilka dni wcześniej tylko po to by stanąć w kolejce do kasy i nie mieć pewności że się bilet dostanie. Obecnie na niemal wszystkie wydarzenia kulturalne sprzedawane są bilety online. Czasem dochodzi do sytuacji, w której bilety na kilkunastotysięczny koncert rozejdą się w kilka minut. I co wtedy? Cóż, trzeba liczyć że może organizator dołoży jakąś pulę biletów lub też następnym razem liczyć na więcej szczęścia.

Uwaga na oszustów

Chcąc uniknąć oszustw, wielu organizatorów koncertów wprowadza ograniczenia jeżeli chodzi o ilość biletów jakie może kupić jedna osoba. Chodzi o to, aby wszyscy mieli równe szanse. Drugi czynnik to to, że jeżeli ktoś będzie chciał kupić przykładowo pięćdziesiąt biletów, to rośnie szansa że nie kupuje ich dla znajomych, tylko będzie chciał je później sprzedać w tak zwanym drugim obiegu po znacznie zawyżonej cenie. Jeżeli brakuje biletów na koncert to lepiej nie kupować ich od innych osób. Zawsze istnieje ryzyko, że taka osoba zeskanuje bilet i sprzeda go kilku osobom. Problem pojawi się w chwili wejścia na koncert jednak wtedy będzie już za późno aby cokolwiek zrobić.

Jak kupować bilety przez internet?

Zakup biletów na wydarzenia kulturalne przez internet jest niezwykle prosty. Aby było to możliwe trzeba jednak posiadać konto bankowe z dostępem do transakcji internetowych. W dzisiejszych czasach w większości banków jest to standard. Chcąc kupić bilet trzeba w serwisie sprzedażowym wybrać konkretne wydarzenie, a następnie wybrać ilość i rodzaj biletów. Pozostaje już tylko za nie zapłacić. Obecnie większość biletów jest w formie elektronicznej, chyba że ktoś zamówi wejściówki kolekcjonerskie, to wówczas może przez kilka dni oczekiwać na przesyłkę kurierską. Zwykłe bilety po zaksięgowaniu płatności zostaną przesłane na adres mailowy.