Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

5 skutecznych sposobów na poprawienie szybkości pisania na klawiaturze

5 skutecznych sposobów na poprawienie szybkości pisania na klawiaturze

Nie ma wątpliwości, że Internet dokonał rewolucji w naszym życiu. Zmienił nasze codzienne życie i nie potrafimy sobie nawet wyobrazić, jak wyglądało ono wcześniej. Jednak w przyszłości zmiany te będą zachodzić w szybszym tempie i to właśnie technologia zmieni nasze życie.

Używamy komputera do wszystkiego i jeśli chcesz zaoszczędzić czas, musisz nauczyć się szybko pisać na klawiaturze. Nie ma jednak powodów do zmartwień, ponieważ istnieją różne sposoby na poprawę szybkości pisania na klawiaturze. Oto kilka skutecznych sposobów na poprawienie szybkości pisania na klawiaturze.

Nie używaj myszy

Większość ludzi używa myszki do zaznaczania tekstu lub klikania linków, ale jest to niewłaściwe postępowanie. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, musisz unikać używania myszy i korzystać wyłącznie z klawiatury. Nie używaj myszki, spróbuj zamienić myszkę na klawiaturę.

Ćwicz więcej

Jeśli ćwiczysz już od dłuższego czasu, musisz spróbować zwiększyć szybkość pisania. Nie musisz codziennie pisać powieści, wystarczy, że będziesz ćwiczyć przez godzinę dziennie.

Używaj innego oprogramowania

Jeśli korzystasz z systemu Windows, użyj programu Microsoft Word lub PowerPoint, jeśli z komputerów Mac, użyj Google Docs. Oba te programy zostały zaprojektowane z myślą o lepszym pisaniu na klawiaturze i poprawią Twoją szybkość pisania.

Naucz się skrótów klawiszowych

Jeśli używasz programu Microsoft Word i szukasz skrótów, możesz skorzystać z podanych poniżej skrótów:

Ctrl+N – tworzy nowy dokument

Ctrl+S – zapisuje bieżący plik

Ctrl+C – kopiowanie zaznaczonego tekstu

Ctrl+V – wklejanie skopiowanego tekstu

Jeśli używasz Gmaila lub innego klienta poczty e-mail, możesz użyć kombinacji klawiszy Ctrl+C, aby skopiować wiadomość, Ctrl+X, aby wyciąć wiadomość, a następnie Ctrl+V, aby wkleić wyciętą wiadomość.

Podsumowanie:

Wszystkie wyżej wymienione wskazówki pomogą Ci poprawić szybkość pisania na klawiaturze, a wskazówki te są bardzo proste i skuteczne. Jeśli używasz którejś z tych wskazówek, zauważysz, że Twoja prędkość pisania będzie się poprawiać z dnia na dzień.