Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Niemiecki dla informatyków, czy to konieczne

Niemiecki dla informatyków, czy to konieczne

Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii ma duży wpływ na zapotrzebowanie nowych rąk do pracy. Nie inaczej jest w branży IT, gdzie poszukiwani są pracownicy, zarówno na terenie Polski, jak i Europy. Warto zatem zainteresować się ścieżką kariery w tym kierunku, gdyż idą za tym konkretne profity. W dalszej części tekstu poznamy zalety bycia informatykiem, a także gdzie i jak przygotować się do tej pracy.

Dlaczego warto pracować jak informatyk?

Odpowiedzi na postawione w taki sposób pytanie jest wiele. Wystarczy tu wspomnieć o możliwości rozwoju, elastyczności i przede wszystkim naprawdę wysokich zarobkach. Tym samym nikogo nie zaskakuje spore zainteresowanie tego rodzaju zawodem. Do tego popyt na pracowników IT jest duży i to nie tylko w naszym kraju, ale też w całej Europie. W zasadzie popyt na tego rodzaju specjalistów jest obecny w każdej firmie, gdzie obecna jest sieć komputerowa: urzędy, media, agencje reklamowe, telekomunikacja, banki, sklepy, a także przedsiębiorstwa specjalizujące się w dostarczaniu sprzętu komputerowego. Możliwości jest zatem wiele i przy okazji warto pamiętać, że niekoniecznie musimy pracować tylko dla krajowego pracodawcy.

Jak bardzo przydatny jest niemiecki dla informatyków?

Chociaż na pierwszy rzut ona nasi zachodni sąsiedzi, nie kojarzą się z potentatem na rynku IT, to jednak sektor ten działa tam prężnie. Co więcej, jest to szalenie chłonny rynek i bardzo opłacalny z punktu widzenia pracownika. Chcąc jednak tam pracować niezbędna, jest komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Często bywa z tym u naszych informatyków problem, ponieważ za ogólnie przyjęty standardowy język przyjęty jest język angielski. Jeśli jednak chcemy pracować przy projektach dla firm niemieckich, to warto postarać się o znajomość tego języka.

Z powyższych względów oraz więcej szkół językowych oferuje przygotowanie lingwistyczne dla specjalistów z branży IT. Dzięki temu osoby pracujące w zawodach powiązanych z informatyką mają szansę rozwijać się w zagranicznych firmach np. w Niemczech. Odpowiednio sprofilowany niemiecki dla informatyków wyróżnia się tym, że jest dostosowywany do potrzeb tej grupy. Tym samym nauka obejmuje wszelkie niezbędne zwroty przydatne informatykom w pracy.