Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Motywacja – dietetyk online

Motywacja – dietetyk online

Nadwaga, a może już otyłość często nie zauważamy nawet gdy przekroczyliśmy tę cienką granicę, w kilku słowach jest to efekt wynikający z niezdrowego stylu życia. Obecnie w każdym kraju w szybkim tempie wzrasta liczba osób borykających się z tą chorobą. Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że powolnym tempem zbliżamy się do światowej epidemii.

Odchudzanie

Wiele osób próbuje pozbyć się nadmiaru zbędnych kilogramów, ludzie którzy podejmują tę próbę doskonale wiedzą co mogą zyskać, jednak to nie wszystko. U każdego liczy się motywacja a z tą bywa często dużo trudniej.

Dlaczego warto schudnąć?

Wiele osób poszukuje tego czegoś, co wyzwoli w nim siłę do walki z niechcianymi kilogramami. Warto zastanowić się jakie korzyści niesie ze sobą odchudzanie. Zwiększenie długości życia to zapewne jeden z pierwszych powodów, naukowcy uważają, że zbyt duża liczba kilogramów może nasze życie skrócić nawet o 8 lat. Czy nie jest to dużo? Przecież, każdy chciałby się kiedyś cieszyć wnukami. Długi okres czasu zabierze nam wiele, stracimy radość, możemy nie doczekać się wymarzonej emerytury, jednak to trochę odleglejsze czasy. Wiesz ile marzeń można zrealizować przez 8 lat? Sam sobie odpowiedz na to pytanie.

Lepsze samopoczucie zależy w dużej mierze od naszego zdrowia. Prezentacja wizualna naszego ciała ma ogromny wpływ na naszą psychikę, szczupłe osoby są zdeterminowane by utrzymać tę piękną, ponętną sylwetkę.

Zdrowie, większa wydolność i wytrzymałość organizmu. Zbyt duża ilość tkanki tłuszczone ma bardzo duży wpływ na kondycję naszego ciała. Pozbywając się nadmiaru kilogramów jesteśmy zwinniejsi, sprawniejsi, mamy większą satysfakcje z uprawiania różnych sportów.

Powodów można wymieniać więcej, każdy musi odnaleźć ten bodziec, który zadziała bezpośrednio, który wyzwoli siłę, by podjąć to ogromne wyzwanie. Warto sobie uświadomić, że uroda, zdrowie psychiczne to nie wszystko, w konsekwencji niezdrowego stylu życia możemy zachorować na różnego typu nowotwory, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca typu II i inne.

Potrzebujesz wsparcia? Z pomocą przyjdą znajomi, rodzina, a gdy jednak sobie nie dajesz rady warto sięgnąć po dietetyka, a nawet obecnie istnieje możliwość dietetyk online. Wybór należny wyłącznie do nas, czy podejmiemy próbę walki o lepsze jutro, o nasze zdrowie, o piękny wygląd. Porażki się zdarzają, lecz następnego dnia trzeba znów wstać i spróbować kolejny raz, często upadek wzmacnia naszą siłę, tak dużą potrzebną do zrzucenia zbędnych kilogramów. Spokojny, powolny proces pozwoli nam się cieszyć długo naszą wymarzoną sylwetką.