Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Inteligencja emocjonalna gracza, a wyniki w hazardzie

Inteligencja emocjonalna gracza, a wyniki w hazardzie

Choć od lat inteligencję mierzy się testami IQ, to jednak wyróżnia się też szereg innych typów inteligencji niż ta czysto związana z logicznym myśleniem. Wśród niech pojawia się inteligencja emocjonalna, która ma zaskakująco duże znaczenie w przypadku gier hazardowych online. Czym jednak jest to inteligencja, jak ją wykorzystać podczas gry i jak ją rozwinąć?

Czym jest inteligencja emocjonalna?

Inteligencja emocjonalna nie doczekała się jeszcze jednej, powszechnie uznawanej definicji. Jednakże można ją podzielić na dwa elementy. Po pierwsze inteligencja emocjonalna to umiejętność większej kontroli nad samym sobą i podejmowanie korzystnych dla siebie korzyści.

Ponadto inteligencja emocjonalna to zdolność do wyczuwania stanów emocjonalnych innych ludzi. Lepsze zrozumienie tego, co w danym momencie czuje drugi człowiek, pozwala na lepszą reakcję i budowanie satysfakcjonujących więzi.

Jak inteligencja emocjonalna wpływa na wyniki w grach hazardowych?

Aspekt zrozumienia stanów emocjonalnych innych ludzi pomaga w przypadku uprawiania hazardu offline. O potędze inteligencji emocjonalnej można przekonać się np. podczas gry w pokera. Gracz potrafiący wyczuć swoich rywali jest w stanie podejmować optymalne decyzje np. podczas licytacji.

W przypadku gry online większe znaczenie ma aspekt zrozumienia własnych emocji i samoświadomość. Podczas gry wirtualnej łatwo bowiem się zatracić. Trzeba tylko wybrać najlepsze kasyna online, założyć konto i wpłacić pieniądze. Później można zacząć wielką zabawę. Zawsze należy jednak zachować samokontrolę. Nigdy zaś nie można zapominać, że środki wpłacone do kasyna to nie tylko zapis liczbowy, a ciężko zarobione pieniądze. Inteligencja emocjonalna jest więc tu graczom potrzebna do tego, by mieli oni ryzyko pod kontrolą i wiedzieli, kiedy wycofać się z gry.

W jaki sposób rozwinąć inteligencję emocjonalną?

Paradoksalnie inteligencja emocjonalna w przypadku gier hazardowych polega na pewnym wstrzymaniu emocji i posłuchania głosu rozsądku. Choć bowiem emocje są tym, czego szuka się w grach losowych, to nie zawsze warto się nimi kierować.

Gracz z wysoko rozwiniętą inteligencją emocjonalną przewiduje, jakie odczucia mogą mu towarzyszyć podczas rozgrywek. Każdemu hazardziście w głowie pojawiają się myśli o nadrobieniu strat w przypadku porażki, czy o stałej grze po maksymalnych stawkach. Gracz świadomy zdaje sobie jednak sprawę, że chęć rewanżu, czy gry po ogromnych stawkach wiąże się z ogromnym ryzykiem. Dlatego też jeszcze przed rozpoczęciem gry przygotowuje budżet i limity, których nigdy nie przekracza.

 

Kategoria: usługi, biznes