Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Czy można wziąć kredyt bez wychodzenia z domu?

Czy można wziąć kredyt bez wychodzenia z domu?

Dzięki podłączeniu komputerów do sieci internetowej wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Jeszcze nie tak dawno mało kto robił zakupy online, a dziś jest to normą. Przez internet załatwiane są zakupy wszelkiej maści, zarówno te spożywcze, tekstylne czy rtv. Oferta sklepów poszerza się coraz bardziej, co jest bezpośrednią odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów. Rozwój technologiczny umożliwia także zaciąganie pożyczek gotówkowych bez konieczności wychodzenia z domu.

Jak załatwić pożyczkę z domu?

Możliwości jest kilka. Niektóre firmy pożyczkowe oferują możliwość zaciągnięcia pożyczki przez telefon. Usługa ta dedykowana jest przede wszystkim osobom, które nie mają dostępu do Internetu. Jeżeli ktoś taki dostęp posiada, to wzięcie pożyczki przez internet będzie o wiele prostsze i bardziej wygodne. W pierwszej kolejności warto przeglądnąć dostępne oferty, tak by wybrać najbardziej korzystną propozycję pożyczki. Trzeba się będzie już na wstępie zdecydować czy wniosek o udzielenie kredytu będzie składany do instytucji bankowej czy też korzystniejsza będzie tak zwana chwilówka zaciągnięta w firmie finansowej nie będącej bankiem. Obecnie wiele takich firm, aby przyciągnąć do siebie nowych klientów oferuje pierwszą, zupełnie darmową pożyczkę. Pożyczka taka zwolniona jest ze wszelkich opłat dodatkowych – nie jest pobierana ani prowizja, ani nie są naliczane odsetki. W rezultacie klient będzie zobowiązany oddać dokładnie tyle, ile wcześniej pożyczył, oczywiście pod warunkiem, że spłata nastąpi w wyznaczonym terminie.

Jakie dokumenty trzeba przygotować?

Wszystko zależy od tego, gdzie się chce zaciągnąć kredyt online. Pożyczki w instytucjach pozabankowych obwarowane są o wiele mniejszą ilością formalności niż kredyty udzielane przez banki. W tym pierwszym przypadku wystarczy jedynie przygotować sobie dowód osobisty, który będzie potrzebny do sporządzenia umowy o udzieleniu pożyczki. Taką umowę najczęściej należy wydrukować, podpisać, zeskanować i odesłać na podany adres mailowy. Jeżeli ktoś nie ma dostępu do skanera czy drukarki, to może poczekać na kuriera, który taką umowę dostarczy, a następnie odbierze. Zaciągając kredyt w banku konieczne będzie zgromadzenie większej ilości dokumentów. Nie obędzie się przeważnie chociażby bez zaświadczenia o wysokości zarobków, na podstawie którego pracownik banku będzie określał zdolność kredytową. Niekiedy potrzebne będą także jeszcze inne dokumenty czy zaświadczenia określające sytuację materialną.