Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Gdzie znaleźć używany samochód?

Gdzie znaleźć używany samochód?

Kupując samochód ma się dwie możliwości do wyboru. Pierwsza z nich, to nowiusieńkie auto prosto z salonu. Opcja o tyle kusząca, co dla niektórych niedostępna ze względów finansowych. Zupełnie nowy samochód, nawet ten z najniższej półki cenowej, to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Auto używany, w dobrym stanie można kupić kilkukrotnie taniej. To właśnie cena jest głównym czynnikiem, ze względu na który wiele osób decyduje się kupić samochód z drugiej ręki. Pozostaje tylko pytanie – gdzie znaleźć pojazd w dobrym stanie i przy tym w okazyjnej cenie? Miejsc takich jest przynajmniej kilka, warto jednak wiedzieć jak sprawnie się po nich poruszać.

Giełda samochodowa to przeżytek

Giełda samochodowa jeszcze kilka lat temu cieszyła się ogromnym powodzeniem, podobnie z resztą jak komisy samochodowe. W jednym miejscu można było oglądnąć wiele aut, porównać je między sobą, ewentualnie przejechać się którymś w ramach jazdy testowej. Giełdy samochodowe przeważnie zlokalizowane były na obrzeżach miast, co sprawiało że dojazd do nich był nieco utrudniony i zajmował sporo czasu, zwłaszcza osobom niezmotoryzowanym. Postęp techniczny, powszechny dostęp do internetu i coraz większa ludzka wygoda sprawiły, że sporo ofert sprzedaży samochodów używanych przeniosła się do świata wirtualnego. Jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać portale motoryzacyjne na których można nie tylko dowiedzieć się wielu ciekawostek na tematy motoryzacyjne, ale także można przeglądnąć oferty sprzedaży używanych samochodów. Auta z drugiej ręki cieszą się ogromnym powodzeniem. Należy jednak przed zakupem dokładnie sprawdzić kilka szczegółów. Kupowanie kota w worku to nigdy nie jest dobry pomysł.

Jazda testowa i przegląd techniczny

Warto przed zakupem używanego samochodu wykonać dwie rzeczy. Pierwsza z nich, to jazda testowa. Auto może być najpiękniejsze na świecie, jednak gdy się będzie źle prowadzić, to wygląd na niewiele się zda. Często o komforcie jazdy decydują szczegóły, takie jak choćby położenie drążka do zmiany biegów czy wysokość fotela. Jest to kwestia bardzo indywidualna, dlatego każdy model warto sprawdzić na własnej skórze, zanim podejmie się ostateczną decyzję o jego zakupie. Kolejna niezwykle ważna kwestia, to sprawdzenie u zaufanego mechanika jaki jest faktyczny stan pojazdu. W ofercie zapewne będzie napisane że auto jest bezwypadkowe i w stanie idealnym, jednak zawsze warto to potwierdzić. Lepiej wiedzieć od razu co się kupuje, niż po kilku tygodniach niemile zaskoczyć się koniecznością wymiany ważnych elementów w samochodzie.