Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Regeneracja baterii do laptopa

Regeneracja baterii do laptopa

Długa podróż, praca w kawiarni czy też przeglądanie social mediów na ławce w parku. W tych wszystkich sytuacjach może przydać się żywotna i wydajna bateria w laptopie. Niestety te elementy z czasem tracą swoją jakość. Akumulator, który pierwotnie pozwalał na kilka godzin pracy non stop, po latach może tracić moc nawet po minutach.

To naturalna rzecz i w tej sytuacji możemy zakupić nową baterię albo skorzystać z usługi regeneracji baterii do laptopa.
Na czym polega regeneracja baterii w laptopie?

Najpierw trzeba zrozumieć, jak działają baterie w laptopie. Otóż są to akumulatory jonowo-litowe. Nie stosuje się ich w paluszkach, czy innych źródłach energii do niewielkiego sprzętu elektronicznego. A to dlatego, że są odrobinę zbyt skomplikowane do tego celu.

Po przeładowaniu baterie jonowo-litowe mogą nawet eksplodować. I z tego względu muszą posiadać dodatkowe zabezpieczenie. Ich żywotność wyznaczają dwa elementy:

Ogniwo, które przechowuje energię
Licznik. Ta płytka po pięciuset cyklach ładowania blokuje możliwość powtórzenia procesu.

I regeneracja polega na wymianie ogniwa oraz wyzerowaniu licznika.

Naturalnie są osoby, które podejmują się tego zadania samodzielnie. Tutaj należy jednak pamiętać, że nie jest to szczególnie mądry pomysł, tak długo jak nie znamy się bardzo dobrze na elektronice. Regenerowanie baterii jest procesem wymagającym zarówno wiedzy, jak i wprawy.

Jeśli chcemy, aby nasza bateria znowu trzymała przez kilka godzin, warto powierzyć ją specjaliście.
Czy regeneracja baterii w laptopie się opłaca?

Regeneracja baterii w laptopie zdecydowanie kwalifikuje się jako oszczędność. Jeśli chcemy zakupić nowy akumulator, musimy nastawiać się co najmniej na kwotę stu lub dwustu złotych.

Cena regeneracji z kolei nie przekracza setki.

Dzięki temu rozwiązaniu możemy cieszyć się naszym komputerem jeszcze przez długie lata. Oczywiście minusem jest to, że akumulator będziemy musieli pozostawić w serwisie na jakiś czas. Natomiast w wypadku zakupu nowego elementu, z laptopa będziemy korzystać bez przestoju.