Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Opis gry Mutant Year Zero: Road to Eden

Opis gry Mutant Year Zero: Road to Eden

Mutant Year Zero: Road to Eden (wersja PL na Playstation 4 do kupienia na https://exgames.pl/towar/view/1268/mutant-year-zero-road-to-eden-deluxe-ed.-pl) to taktyczna gra RPG opracowana przez szwedzkie studio The Bearded Ladies. Gra została wydana na system Microsoft Windows, PlayStation 4 i Xbox One w grudniu 2018 r., a wersja gry Nintendo Switch została wydana 30 lipca 2019 r.

Wątki w grze Mutant Year Zero: Road to Eden

Po wybuchu śmiertelnej czerwonej zarazy i globalnej wojny nuklearnej ludzie w dużej mierze wymarli, a niewielu ocalałych stało się mutantami, na które wpływ miało promieniowanie. Starszy, jedyny znający się na przeszłości, mieszka w Arce, ufortyfikowanej osadzie, która służy jako ostatni bastion cywilizacji. W przypadku poważnych niedoborów zasobów baza wysyła specjalnych mutantów zwanych Stalkerami, którzy wymiatają zasoby na otaczających nieużytkach zwanych Strefą. Jednak Strefę zamieszkują również upiory – ludzie, którzy przeżyli i czczą cywilizację starego świata jako Pradawni.

Dwaj Prześladowcy: Bormin i Dux mają za zadanie udać się na północ w poszukiwaniu innego prześladowcy: Hammona. Jest on geniuszem technicznym i jest jedyną osobą zdolną do utrzymania systemów Arki w działaniu, ale on i jego zespół zniknęli podczas wyprawy, a jego nieobecność zagraża całej Arce. Bormin i Dux wyruszają na poszukiwanie Hammona, szukając wskazówek, że udał się na północ, aby zbadać dziwny statek, który rozbił się z nieba, wierząc, że ma on klucz do znalezienia mitycznej obiecanej krainy Edenu. Podróżując na północ, znajdują i ratują Selmę i Magnusa, towarzyszy Stalkerów Hammona. Dowiadują się także o Nova Sect – grupie fanatycznie religijnych upiorów, którzy starają się przywrócić starożytną technologię broni, której można użyć przeciwko Arce. Nowa Secta była w stanie schwytać Hammona i próbuje zmusić go do pomocy w ich planach.

Gra ogólnie otrzymała pozytywne recenzje od krytyków. Gra zdobyła nagrodę w National Academy of Video Game Trade Recenzent Awards.

Więcej strategiczno-przygodowych gier RPG znajdziesz w sklepie z grami Exgames.pl https://exgames.pl/gry-strategiczne