Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Jak wykonać prezentację

Jak wykonać prezentację

W dzisiejszych czasach ludzie stają się świadomi konieczności przedstawienia przed jurorami bezbłędnej prezentacji PowerPoint. Jeśli masz problemy z przygotowaniem prezentacji, to jesteś we właściwym miejscu. Znajdziesz tu kilka prostych wskazówek, które pozwolą Ci poprawić jakość Twoich prezentacji.

Pierwszy slajd powinien być jasny

Pierwszy slajd prezentacji jest bardzo ważny, ponieważ pokazuje słuchaczom, kim jesteś, jaka jest Twoja firma, produkt itp. Upewnij się, że wszystko zostało w nim ujęte.

Nie należy przygotowywać długiej i skomplikowanej prezentacji, ponieważ ludzie będą znudzeni i stracą zainteresowanie. W takim przypadku warto zastosować wypunktowanie i wykorzystać miejsce na pokazanie obrazów i wykresów.

Nie pomijaj żadnych szczegółów

Upewnij się, że nie pominiesz żadnego szczegółu. Upewnij się więc, że na slajdach znajdują się wszystkie szczegóły i postaraj się pokazać w prezentacji jakość obrazu.

Staraj się nie używać zbyt wielu obrazów w swojej prezentacji

Jak już wspomniałem, ludzie będą znudzeni, jeśli na slajdach pojawi się wiele obrazów. Należy skupić się na przesłaniu, które chcemy przekazać w prezentacji, i pokazać jak najwięcej informacji.

Uwzględnij statystyki

Spróbuj dodać do swojej prezentacji kilka danych i statystyk. Pomoże Ci to wywrzeć wrażenie na słuchaczach i jurorach. Należy jednak uważać przy dodawaniu statystyk do prezentacji.

Zadbaj o zaangażowanie publiczności

Prezentacja musi być interesująca dla słuchaczy. W takim przypadku nie należy dodawać zbyt wielu bloków tekstu ani wypunktowań. Dodawaj filmy, infografiki i zdjęcia. Postaraj się zachować równowagę między tekstem a obrazem.

Używaj przyciągających uwagę czcionek

Dzięki temu cała prezentacja stanie się bardziej atrakcyjna i profesjonalna. Dlatego używaj różnych rodzajów czcionek, takich jak Calibri, Times New Roman i inne.

Unikaj nudnego tekstu

Należy unikać nudnego i prostego tekstu. Upewnij się, że dodałeś jakiś kreatywny i interesujący tekst.

Zamieść slajd podsumowujący

Ostatnim slajdem prezentacji będzie slajd podsumowujący. Ten slajd jest bardzo ważny, a ludzie zapamiętają Cię, jeśli dołączysz do niego slajd podsumowujący. Należy zamieścić na nim obrazek, który przedstawia przesłanie, jakie chcemy przekazać w prezentacji.

Wnioski:

Teraz znasz już podstawy tworzenia bezbłędnych prezentacji. Aby uzyskać dobrą prezentację, wystarczy postępować zgodnie z tymi prostymi krokami.