Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Odpowiednie ogumienie

Odpowiednie ogumienie

Zima zbliża się coraz większymi krokami, niestety często wymianę opon pozostawiamy na ostatnią chwilę. Nieuwaga czy też złe warunki atmosferyczne na drodze mogą w kilka sekund doprowadzić do wielkiej tragedii. Jak zadbać o swoje opony? Na które się zdecydować wybierając mowy model?
Wybór opon jest bardzo ważną decyzją, one często mają duży wpływ na nasze bezpieczeństwo. Czy wiesz o czym decyduje jakość opon? Specjaliści uważają, że o drodze hamowania, przyczepności samochodu do drogi a także odporności na aquaplaning.

Wybór dobrych opon to ważna decyzja, mająca realny wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Zapewne teraz wiesz dlaczego warto zainwestować w dobre opony. Niektórzy twierdzą, że dobra, nowa opona nie musi być wyprodukowywana w niedługim czasie. Opony wyprodukowane kilka lat temu są tak samo sprawne, jak te produkty, które niedawno uzyskały swoją wolność.
Porady motoryzacyjne pomagają nam uniknąć wielu nieszczęść. Warto zwrócić uwagę na parametry opon. Niektóre można w takim sposób zweryfikować, by spełnić indywidualne oczekiwania kierowcy. Co nam mówi opona? Odnajdziemy szerokość mierzoną pomiędzy bokami opony podawaną w milimetrach. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest oczywiście informacja o maksymalnej prędkości jaką może rozwinąć pojazd by bezpiecznie poruszał się po drodze. A także inne cenne informacje, potrzebne osobom, które znają się na produkcie.

Motoryzacja to dziedzina nie tylko dla mężczyzn, ale i dla kobiet, coraz więcej tych małych istotek, tzw. słabej płci wie więcej niż niejeden pan. Przed wyborem odpowiedniej opony oczywiście interesuje nas rozmiar. Musi być on dopasowany odpowiednio do modelu. Oznaczenia na oponach pomagają podjąć nam decyzję o odpowiednim zakupie ogumienia. Często możemy także odnaleźć informację o homologacji europejskiej, symbol partii oraz symbol alpejski.
Przepisy zmieniają się w bardzo szybkim tempie, często nawet nie zauważymy kiedy znów coś uległo przedawnieniu. Od listopada 2012 roku wszystkie nowe opony sprzedawane są na terenie Unii Europejskiej z odpowiednią etykietą. Na podstawie ich możemy w prosty sposób porównać Efektywność paliwa, zewnętrzny hałas toczenia oraz informację o długości drogi hamowania na mokrej powierzchni.

Warto sprawdzić swoje opony przed dokonaniem płatności, czy na pewno wszystko dobrze sprawdziliśmy i będziemy swoje ogumienie użytkować zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zachowaniem bezpieczeństwa. Dużo pracy, jednak ludziom warto pomagać, by czuli się bezpiecznie, a nieuczciwi sprzedawcy wykorzystywali niewiedzę innych.