Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

O czym pamiętać, stawiając na franczyzę?

O czym pamiętać, stawiając na franczyzę?

Wielu z nas myśli o założeniu własnego biznesu i decyduje się na tą opcję w ramach modelu franczyzowego. Są jednak ważne aspekty, których wówczas nie możemy pominąć. O czym pamiętać, gdy wybieramy model franczyzowy? Przede wszystkim powinniśmy postawić na dokładną analizę danego biznesu oraz naszych możliwości w tym zakresie. Przed podjęciem finalnej decyzji, warto zrobić sobie listę plusów i minusów oraz określić, która z tych stron przeważa. Ta lista powinna dotyczyć nie tylko samego modelu prowadzenia biznesu, ale również branży, w której ewentualnie będziemy funkcjonowali.

Jeżeli w trakcie analizy wyjdzie nam, że warto poddać analizie daną branżą i listę konkretnych marek, warto sprawdzić ich ofertę, nawet jeżeli na tym etapie będzie to szeroka lista. Wiele firm z niej wykreślimy, bo nie spełnią naszych wymagań, rozliczenie będzie dla nas niekorzystne, lub nawet my nie przejmiemy wstępnej weryfikacji po stronie franczyzodawcy. Po zebraniu najbardziej interesujących nas ofert, możemy przejść do negocjacji współpracy, aby wybrać tę, która będzie dla nas najbardziej korzystna zarówno tu i teraz oraz w dłuższej perspektywie.

O czym jeszcze pamiętać?

Model franczyzowy polega na korzystaniu z licencji na markę, która jest już rozpoznawalna na rynku. W związku z tym koniecznie pamiętajmy o tym, że w ramach tego biznesu nie będziemy mieć pełnej niezależności. Nasz spokój i sukces w dużej mierze zależeć będą od tego, jak rzetelnie będziemy wypełniać zobowiązania wobec franczyzodawcy oraz kierować się jego wskazówkami. Ostatecznie to przedstawiciele danej marki będą mieli większe doświadczenie w prowadzeniu tego typu biznesu od nas, a warto słuchać osób bardziej doświadczonych biznesowo, które odniosły już mierzalne sukcesy.

Wpływ na nasz sukces oraz komfort pracy w dużej mierze będzie wybranie właściwej dla nas branży. Nie zawsze musimy w niej mieć duże doświadczenie, choć na pewno będzie one dla nas pomocne. Przede wszystkim powinniśmy bardzo dobrze się w niej czuć, dzięki czemu na spokojnie się w niej odnajdziemy oraz będziemy ją rozumieli. Jeżeli interesujecie się modą i interesuje Was sprawdzona franczyza, ubrania mogą być dla Was strzałem w dziesiątkę. Szeroką ofertę franczyzową w tej branży posiada grupa modowa GPoland.

Biznes, finansowanie i handel.