Pages Navigation Menu

studio poligraficzne

Bezmięsne dania w KFC i McDonald’s

Bezmięsne dania w KFC i McDonald’s

Obecnie, coraz więcej osób poddaje się modzie na zdrowe odżywianie oraz przechodzi na dietę wegańską lub wegetariańską. Zauważają to nie tylko małe lokale gastronomiczne. McDonald’s, KFC i inne podobne im korporacje coraz częściej poszerzają swoją ofertę o bezmięsne produkty. Mają one zaoferować alternatywę osobom przywiązanym do ekologii oraz poprawić reputację firm i przytoczyć nowy argument w rozmowach o tym, jaki wpływ mają fast foody a zdrowie społeczeństwa. Większość tego typu dań dostępna jest niestety jedynie za granicą. Które z nich możemy zjeść w Polsce?

Wegetariańska oferta

Zacznijmy od KFC. Sieć restauracji oferuje klientom dwie bezmięsne sałatki: grecką oraz piccolo. Dostępne są także wegetariańskie wersje dwóch najbardziej lubianych dań firmy: zingera i twistera. Można zamówić je solo bądź w zestawie. W przyszłości korporacja wprowadzić zamierza więcej tego typu produktów.
McDonald’s niestety nie oferuje mieszkańcom naszego kraju wegetariańskich kanapek. Jeśli zależy nam na unikaniu mięsa, zamówić możemy frytki, sałatkę, lody, ciastka oraz jogurt. Oferta zagraniczna jest jednak znacznie bogatsza i być może stopniowo wdrażana będzie także w Polsce.